Nejčastější dotazy

ROZHODUJEME SE MEZI PLOVOUCÍ LAMINÁTOVOU PODLAHOU A DŘEVĚNOU PODLAHOU. PORADÍTE PROSÍM?

Každý typ krytiny má své výhody a nevýhody. Laminát je studenější a hlučnější než dřevo, není odolný vůči změnám teploty a vlhkosti a není příliš vhodný pro podlahové topení. Jeho hlavní výhodou je nižší pořizovací cena.

Velkou výhodou dřevěných plovoucích podlah je několikanásobná možnost její renovace: díky 4mm vrstvě dřeva je možné je několikrát renovovat (zbrousit, vykytovat, přelakovat/naolejovat). Pokud se Vám laminátová podlaha poškodí, např . pádem těžkého předmětu, není možné podlahu renovovat, je nutná výměna poškozeného dílu.

Kvalitní laminátová podlaha se vyznačuje větší voděodolností a otěruodolností než podlaha dřevěná, pozor ale na levné výrobky běžně dostupné v našich obchodech, kde se cena materiálu blíží ceně instalace. Ten většinou bývá velmi nekvalitní a z vlastní praxe známe případy, kdy byla podlaha po několika měsících zničená.

Nezanedbatelné je i estetické hledisko, přestože se výrobci laminátových podlah snaží u svých dekorů napodobit co nejvíce dřevo, je to vždy pouze napodobenina. Kouzlo přírodního dřeva je ničím nenahraditelné.

Vaše vyšší počáteční investice se Vám jistě vyplatí. Dřevěné podlahy vzhledem ke své životnosti, užitné a estetické hodnotě nejsou drahé!


+420 777 120 664, e-mail: info@fqc.cz

FQC, © Arectus Multimedia 2010